נקודות מפתח לשיפור מערך ההפצה שלך

השוק משתנה באופן דרמטי. לקוחות ומשתמשי הקצה דורשים מערך הפצה מהיר ושקיפות מלאה מרשת ההפצה שלהם. בעידן האינטרנטי של היום, נדרש לגלות וליישם שלבים עיקריים לשיפור מערכי ההפצה, משום שניהול שרשרת האספקה הוא אחד מהכוחות המניעים לעבר רווחיות. ניהול שרשרת האספקה או רשת ההפצה מחבר את היצרן ללקוח באמצעות חנות קמעונאית או ישירות דרך אתרי מסחר אלקטרוניים.

על מנת לאפשר שיעור היענות גבוה ולשמור על עלויות סבירות, חשוב להגדיר ולמדוד את הרכיבים האסטרטגיים שיוצרים רשת הפצה גמישה ורספונסיבית.

 

מידוד (Benchmarking) הוא שיטה של התאמת התהליכים העסקיים של העסק לאלו הנהוגים בחברות אחרות מאותה התעשייה. המידוד בוחן את הביצועים של שרשרת האספקה של החברה במונחים של איכות, ערך וזמן, של אותה התעשייה. המידוד מאפשר זיהוי של השיטות הטובות ביותר ומספק להנהלה את היכולת למדוד ולהשוות את המדדים למול ארגונים אחרים. חלק חשוב של לוגיסטיקה טובה הוא שימוש במדדים טובים ומדויקים המספקים  להנהלה כלים חיוניים לקבלת החלטות, ומאפשרים לה לבסס את ה- KPIs הנדרשים בהתאמה לצרכים שלהם.

קריטריונים אלה כוללים:

 

  • מחיר
  • איכות
  • תכנון רשת  האספקה
  • עלות תועלת
  • גמישות

 

פרמטריםומדדיםללוגיסטיקהשלשרשרתהאספקה

העלות של שרשרת האספקה היא, כמובן, גורם עיקרי ברווחים הכלליים. המחיר כולל מדדים וגורמים כגון עלות העברת טובין, מתוך המפעל ומחוצה לו, מחסנים, שימוש באנרגיה, צרכי כוח אדם והאפשרות לאוטומציה של התהליכים העסקיים בכדי לאפשר ניתוח וקבלת החלטות. המניע העיקרי במקרה זה הוא להבטיח מידה גבוהה של מודעות ביחס לעלות ההפצה ובהשוואה לאיכות, מניע עיקרי נוסף.

משמעות של איכות בלוגיסטיקה של שרשרת האספקה היא שכל ההזמנות מתקבלות, מעובדות ונשלחות ב- 100% דיוק. הפריטים נשלחים בזמן ללא נזק. מכאן נובעת דרישה כי שרשרת האספקה תהיה גמישה בסביבה העסקית התנודתית של היום. לוגיסטיקה של שרשרת האספקה חייבת להיות מסוגלת להתמודד עם שינויים צפויים (ובלתי צפויים) ברשת ההפצה.

בעיצוב רשת שרשרת האספקה או כאשר מחפשים אחר שותף מצד שלישי, חשוב לקחת בחשבון את  תכנון הרשת ממספר נקודות מבט הכוללות נקודת מבט אסטרטגית, טאקטית ותפעולית. ניהול שרשרת האספקה יהיה הגשר בין המכירות והשיווק. הצד התפעולי של שרשרת האספקה יספק נתונים לגבי מגוון גורמים, כגון נתוני מכירות, שניתן להשתמש בהם בכדי להגדיל את נתח השוק, לפתוח הזדמנויות חדשות ולספק תחזית מדויקת על מנת לקבוע מה יהיו צרכי השוק בעתיד. בנוסף, תכנון הרשת צריך להיות תפעולי ופרקטי לצרכי היום יום של העסק. תחשיב העלות-תועלת הכללי של צוות ניהול שרשרת האספקה מבוסס על השיטות הטובות ביותר ביעילות המחסן, דיוק במילוי ההזמנות וכן על ביצועי ההפצה והשילוח.

 

הטכנולוגיהעבורהלוגיסטיקהשלשרשרתהאספקה

הטכנולוגיות המאפשרות את שילוב המודיעין העסקי, התהליכים העסקיים, והשימוש המלא בנתונים לצורכי ניתוח וקבלת החלטות, משולבים בתכנון רשת ההפצה.  

רשת שרשרת האספקה תכלול מידע מדויק, שיהיה זמין באופן מקוון ובזמן אמת. הלקוחות ו/או משתמשי הקצה צריכים לראות ולעקוב אחר הזמנה בכל שלב ושלב של תהליך ההפצה. באופן אידיאלי, תהליכים אלו יהיו ממוחשבים לחלוטין, ללא צורך בנייר, כדי להבטיח מידה גבוהה של דיוק. מערכות ללא נייר דורשות את יישום השלבים הנכונים ואת ההערכה שלהם לפני שהמערכת מקבלת אישור להמשיך. כך ניתן להבטיח את בחירת הפריט הנכון, את אריזתו באריזה הנכונה ואת משלוחו ללקוח הנכון. בשוק ההיי טק של היום אפילו הזמנות מנייר הולכות ונעלמות. נהגים ועובדי הפצה אחרים משתמשים בטאבלט ממוחשב המנגיש את המידע ללקוח, למחסן ההפצה ולמשרדי התאגיד בזמן אמת, בכל פעם שנעשה משלוח. מערכות אלה יכולות להתעדכן כל הזמן בנתוני המוצר ובפונקציות אחרות, ולשמור על סנכרון של הרשת במלואה.

 

אנו ,בקבוצתדיפלומט ,המנהלים תהליכי שרשרת אספקה , לוקחים את הפרמטרים האלה בחשבון ומעניקים מערכת אוטומטית ומתקדמת המספקת ערך מוסף לכל חברה.

הלוגיסטיקה של שרשרת האספקה אצלנו, ממטבת את השירותים בארבעה אזורים עיקריים:

  • תכנון - חיזוי, ניהול מלאי ותמחור מוצרים
  • מקור - רכש, ספקים, מדיניות ושיטות
  • ייצור - עיצוב מוצר, תזמון וניהול מתקנים
  • משלוח - ניהול הזמנות, לוחות זמנים למשלוח והחזרות

 

התכנון מערב יצירת מחסנים מבוזרים ואזוריים המשתמשים בתוכנה אסטרטגית לניהול המלאי. עם זאת, הגורם החיוני ביותר בתכנון הוא שיתוף הפעולה, שהוא השיטה החיונית הטובה ביותר.

שיתוף במידע הוא אבן יסוד להצלחה, משום שבסופו של דבר, האנשים הם אלה שקובעים את הצלחת החברה.  אנו דורשים הכשרה עבור כל הצוותים ומעמידים צוות מומחים באזורים ספציפיים בכדי לשפר את השירותים שאנו מעניקים ללקוחותינו.

 

המקור כולל לוגיסטיקה תפעולית המוגדרת בצורה ברורה אך גמישה דיה, כדי להישאר תחרותית. הגמישות משמעה היכולת לשנות את התפעול ולעמוד בדרישות משתנות ולא צפויות. הגמישות דורשת את היכולת לתמוך בהליכים קיימים ולהיות מסוגלים לשנות את דרישות התפעול בעת הצורך ובכדי לעמוד בדרישות הלקוח. אנו יוצרים תהליכים עסקיים חלקים במקומות שבהם האספקה מגיעה בזמן, המוצרים נוצרים, וההזמנות מתמלאות בצורה יעילה.  מילוי ההזמנות הוא בעדיפות הראשונה. אם המוצר שלכם לא נמצא על המדף של הלקוחות שלכם, הם אינם יכולים למכור אותו ולהרוויח. אנו מעניקים שירותי ערך מוסף כמו התאמה ופילוח שוק, המעלים את רמת שביעות הרצון של הלקוח.

 

הייצור קשור יותר לטכנולוגיה. אנו, בחברה, משתמשים בטכנולוגיית SAP כדי לבצע אוטומציה במגוון מערכות ולנהל אותן. לדוגמה, מערכת ה- WMS (מערכת ניהול מחסנים), המאיצה תהליכים, הופכת שגיאות לסבירות פחות במחסן, חוסכת זמן וכסף. תחומים אחרים של חיסכון אינם מזוהים בקלות רבה כל כך, ונוגעים לעלויות לוגיסטיקה הפוכה ולזמן אפסון מחדש. טכנולוגיות SAP אחרות כוללות את תכנון משאבי המיזם (ERP) המכסה מספר משימות שונות. מערכת ה- ERP מנצלת את בסיס הנתונים המרכזי כדי להעביר מידע התורם לאוטומציה של ניהול החומרים ותכנון הייצור. בנוסף, מערכות אחרות מכסות את היכולת של כל מתקן, מעדכנות לגבי מיקום המוצרים ולגבי צרכים חיוניים אחרים של ניהול המתקן. הטכנולוגיה מניעה את פעילויות המחסן בתזמון מוצרים ובמילוי הזמנות, כדי להשביע את רצונו של הלקוח. הטכנולוגיה והאוטומציה משמשות כדי להבטיח את האיזון בין הרמות הנמוכות של המלאי והרמות הגבוהות של שירות הלקוחות.

 

משלוח מוצלח ומדויק, שמגיע בזמן הוא מטרת העל שלנו. אנו מעריכים ודוגלים בתקשורת ושיתוף פעולה עקבי עם לקוחותינו.. אנו יוצרים שרשרת של ערך מוסך הכוללת ניהול הזמנות ברור כדי שהזמנות לא ישוכפלו, מידע ברור לגבי נתיבים ויכולת להציג את מצב ההזמנה לכל אורך התהליך.

 

אנו  שואפים להעניק לכל לקוח את צוות ניהול שרשרת האספקה הטוב ביותר שקיים. שאיפה זו כוללת הכרת צרכי הלקוח ועבודה משותפת בכדי להגדיר וליישם את השיטות הטובות ביותר. היא גם כוללת בחירת העובדים הטובים ביותר ואספקת ההכשרה הטובה ביותר עבורם. כדברי כריס וורלינג, נשיא ומייסד שותף של חברת Corenerstone Solutions, Inc (חברת ייעוץ עצמאית לניהול שרשרת האספקה) ״השיטותהטובותביותרמבטיחותאתמחויבותהשלהחברהלהצלחהואתהמטרההמשותפתשלהגעהלניהוליעילשלשרשרתהאספקה. באימוץהשיטותהטובותביותרלניהולשרשרתהאספקהניתןלחסוךבזמן, לשפראתהאיכות, לחסוךבעלויותולהגדיל  רווחיות ״. אנו מיישמים ופועלים באופן הזה.