שירותי מזון

שירותי מזון

אנו מספקים ללקוחותינו ערך מוסף במונחים של מומחיות קולינרית וניסיון רב בהצגה ובהחדרה מוצלחת של מוצרים חדשים. אנו מצטיינים בהבנה עמוקה של תחום המזון ויש לנו שנים רבות של ניסיון בניהול יחסי עבודה ומצוינות תפעולית בתחום מאתגר ודינמי זה.

 

לתחום שירותי המזון עליהם נמנים בתי מלון, מסעדות וקייטרינג יש צרכים ייחודיים במונחים של תפעול (אחסון, שינוע, זמן אספקה) ותנודות עונתיות. דיפלומט פיתחה מומחיות בתחום זה על כל מורכבותו. הגעה למאות נקודות מכירה אינה משימה קלה לביצוע והיא דורשת מיומנויות לוגיסטיות ויכולות הפצה מיוחדות במינן וכן יכולת לענות באופן ייחודי על צורכי כל לקוח – עד לרמת יום ושעת האספקה.

 

דיפלומט מתמחה באיזון בין צורכי לקוחות ה-HoReCa שלנו לבין צורכי הספקים אותם אנו מייצגים, במונחים של כיסוי מדינתי וקידום ערך המותגים שלהם. צוותי המכירות שלנו עוברים הכשרה מיוחדת הן במכירות (שיווק מזון) והן בכישורים קולינריים (ייעוץ למסעדות). דבר זה מבטיח שהן לקוחות ה-HoReCa והן המותגים שלנו נהנים מניסיון מקצועי הכולל לא רק מומחיות מסחרית אלא גם מומחיות קולינרית. התוצאה: חבילות מוצרים שמאזנים בעדינות בין המחיר לטעמים הקולינריים. רבים ממנהלי המכירות שלנו הם בעצמם שפים מקצועיים והם מוסמכים לספק שירותי ייעוץ קולינריים ולהכשיר עובדי מטבח לשימוש יצירתי במוצרים שאנו מייצגים. בנוסף, צוותי המכירות והשיווק שלנו משתדלים לכנס חברות בתחום שירותי המזון שעוסקות בתחומים דומים ל"קהילות", שבהן הם יכולים, במסגרת אירועים ותחרויות לחלוק ידע, רעיונות, הכשרה ועוד – הכול במטרה לקדם את עסקיהם ולהישאר מעודכנים. קהילות אלה מתמקדות במטבחים ספציפיים, במוצרים ספציפיים או בסוגי חברות ספציפיים.